۱۳۹۵ اسفند ۱, یکشنبه

صفحه خبری
جلسه رسیدگی به اتهامات جدید آتنا دائمی برگزار شد 
خبرگزاری هرانا – روز جاری، جلسه رسیدگی به اتهامات آتنا دائمی، فعال حقوق بشر زندانی، در پرونده جدید با شکایت سپاه پاسداران، در دادسرای شهید مقدس زندان اوین برگزار شد. در این جلسه، تعدادی از اتهامات خانم دائمی حذف و پرونده از باب اتهامات “توهین به ماموران و ممانعت از اجرای حکم” مورد رسیدگی قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در جلسه روز جاری بررسی اتهامات آتنا دائمی در پرونده جدید، اتهامات «توهین به رهبری، توهین به مسئولین و نشر اکاذیب» که پیش تر طرح شده بود از پرونده برداشته شد و تنها دو اتهام «توهین به مامورین هنگام بازداشت و ممانعت از اجرای حکم» در پرونده مانده است. این تغییر در پرونده درپی «احضار و شهادت دادن ماموران نیروی انتظامی، دفاعیه وکیل و انکار ویدئوی ضبط شده هنگام بازداشت» روی داده است.
یک منبع نزدیک به خانم دائمی در باره چگونگی کیفت این جلسه دادرسی به گزارشگر هرانا گفت: “قاضی از آتنا خواسته است دوباره شکایت خود را مطرح کند و وی نیز میگوید چرا وقتی احضاریه دارم ماموران سپاه با صورت پوشیده و دو روز زودتر مرا بازداشت و اقدام به استفاده از اسپری فلفل کرده اند. قاضی نیز گفته است باید برای این ادعاها اثباتی نیز وجود داشته باشد. از سوی دیگر مامور زن سپاه خودش در گزارش به ضرب و شتم آتنا اعتراف کرده است، به این صورت که مامور زن نوشته است میخواسته حکم را به آتنا نشان دهد و آتنا خواسته است حکم را پاره کند و او آتنا را مورد ضرب و شتم قرار داده است.”
                                                                   ***
آذربایجان شرقی؛ ۳۷۰۰ دختر کمتر از ۱۵ سال عروس شدند
برگزاری هرانا ـ مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی از ازدواج سه هزار و هفتصد دختر کمتر از ۱۵ سال در استان خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، احد جودی در جلسه شورای ثبت احوال استان میانگین سنی ازدواج آقایان در استان را ۲۷ سال اعلام کرد و ادامه داد: “میانگین سن ازدواج آقایان تبریزی در حدود ۲۸.۵ سال و بیشتر از میانگین استانی است و میانگین سنی ازدواج دختران نیز ۲۲ سال است”.

                                                             ***

یک زن بدن‌ساز در ایران راهی زندان شد 

خبرگزاری میزان از زندانی شدن یک زن بدن‌ساز که قادر به پرداخت وثیقه خود نبوده، خبر داده است. اتهام او انتشار عکس‌های "برهنه" خود در فضای مجازی است. فدراسیون پرورش اندام ایران این رشته را برای زنان ممنوع کرده است.
نگونه که در خبر منتشرشده در همین خبرگزاری آمده، در اواخر شهریورماه امسال نیز دو زن ورزشکار دیگر که در مسابقات برون‌مرزی در این رشته شرکت کرده بودند، همراه با چهار مربی خود به شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدند.
در مورد این زنان پرونده‌ای تشکیل شد. اتهام آنان در این پرونده شرکت ‌در مسابقه علیرغم "ممنوعیت" و انتشار تصاویر "به صورت نیمه عریان" در شبکه‌های اجتماعی ذکر شده بود.ماهنامه رهایی زن سری سوم شماره پنجاه و دومهیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر