۱۳۹۵ تیر ۱۰, پنجشنبه

صفحه خبری

با انگیزه ناموسی؛ جزئیات قتل دختر جوان توسط پدرش در خیابان 
خبرگزاری هرانا ـ مرد میانسالی که دخترش را بواسطه سلاح گرم مقابل دانشگاه در شهرستان خوی به قتل رسانده بود دستگیر شد. او مدعی شد دختر خود را برای حفظ آبروی خانواده و با انگیزه ناموسی به قتل رسانده است.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، ظهر امروز اهالی بلوار ولیعصر در شهرستان خوی با مرد میانسالی در حالیکه اسلحه ای به دست داشت روبرو شدند.
مرد خشمگین بعد از اینکه به مقابل دانشکده پرستاری رسید با شلیک دختر جوانی را هدف دو گلوله قرار داد.
مردم که از دیدن این صحنه شوکه شده بودند قصد داشتند تا به کمک دختر جوان بروند اما مرد خشمگین ادعا کرد که پدر دختر جوان است و کسی حق نزدیک شدن به آنها را ندارد.
در ادامه با اعلام موضوع به پلیس، ماموران در صحنه حاضر و مرد میانسال را بازداشت کردند. همچنین عوامل اورژانس پس از حضور در صحنه مرگ دختر جوان را تائید کردند.
با انتقال مرد میانسال به اداره پلیس او در بازجویی های اولیه با اعتراف به قتل دخترش با اسلحه شکاری مدعی شد: چند روزی بود که به رفتارهای دخترم سو ظن داشتم. فکر می کردم او با پسر غریبه ای ارتباط دارد، برای اینکه آبروی خانواده ام را حفظ کنم امروز دخترم را تعقیب کردم و او را با شلیک دو گلوله به قتل رساندم.
با اعترافات پدر دختر کش او برای انجام تحقیقات بیشتر بازداشت شد.


***
در خرابه‌های تهران هر ماه ۱۲۰ نوزاد معتاد متولد می‌شوند و می‌میرند  ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ تازه‌ها 
تنها در خرابه‌های شهر تهران ماهانه به طور متوسط ۱۲۰ نوزاد معتاد به دنیا می‌آیند که اکثرشان در همان نخستین روزهای پس از تولد در نتیجۀ اعتیاد می‌میرند یا فروخته می‌شوند و یا به سرنوشت مادران معتاد کارتن خواب‌شان دچار می‌شوند.

رؤیا نوزاد معتادی که در بی کسی در بیماستان لقمان تهران درگذشت
به گزارش ایسنا این نوزادان که در مناطق حاشیه نشین به دنیا می‌آیند نتیجۀ امتزاج حاشیه نشینی، کارتن خوابی، فقر و اعتیاد فراگیری است که بیش از پیش شامل زنان و کودکان کشور می شود. شمار حاشیه نشینان ایران هم اکنون به ۱۵ میلیون نفر می رسد.
ایسنا نوشته است که هیچ عزم و سازوکاری برای درمان نوزادان معتاد و جلوگیری از بارداری زنان معتاد کارتن خواب در ایران وجود ندارد و شماری از همین نوزادان که به نوشته ایسنا حتا نای گریستن و آشامیدن ندارند در بی کسی و فقدان درمان مناسب در گوشه و کنار بیمارستان های دولتی کشور می میرند.
شارمین میمندی نژاد از فعالان اجتماعی به ایسنا گفته است : در حالی که ماهانه ۱۲۰ نوزاد معتاد در خرابه های تهران متولد می شوند، شمار کودکان کار در ایران که قربانیان انواع آسیب‌ها و بیماری‌های عفونی هستند به دو میلیون نفر بالغ می شود.

این فعال اجتماعی افزوده است که تنها تدبیر مقامات ایران در برابر معضل اعتیاد به دارآویختن خرده فروشان مواد مخدر است : کسانی که خود از سر فقر و بیکاری و نهایتاً به دلیل ناکارآمدی اقتصادی کل یک نظام به چنین فعالیت های بزهکارانه ای روی می آورند.

معاون وزیر کشور جمهوری اسلامی در گزارش هشدارآمیزی دربارۀ آسیب‌های اجتماعی ایران به ویژه معضل اعتیاد خطاب به رهبر جمهوری اسلامی ایران، صریحاً حکومت این کشور را در زمینۀ مبارزه با اعتیاد ناکارآمد توصیف کرده است. به گفتۀ کارشناسان هزاران مرکز باصطلاح ترک اعتیاد ایران خود به مراکز توزیع تریاک و گسترش اعتیاد و بعضاً بیمارهای عفونی نظیر ایدز تبدیل شده‌اند.

***
 داعش ۱۹ دختر ایزدی را در موصل به آتش کشید 
گروه تروریستی داعش، ۱۹ زن ایزدی را که حاضر نشده بودند با مردان داعشی رابطه‌ی جنسی برقرار کنند، در یک قفس آهنی انداخت و زنده به آتش کشید.
به گزارش خبرگزاری کرد آرا نیوز، به نقل از فعالان رسانه‌ای محلی، نیروهای داعش این ۱۹ زن ایزدی را به این طریق در شهر موصل عراق، در ملاء عام اعدام کردند.
یک شاهد عینی به آرانیوز گفته است که این ۱۹ دختر را جلوی چشم صدها نفر به آتش کشیدند و برای نجات آنها از این مجازات وحشیانه، از هیچ‌کس کاری برنمی‌آمد.
حمله‌ی داعش به شهر سنجار در شمال غربی عراق، در ماه اوت سال ۲۰۱۴، قتل عام تعداد زیادی از ایزدی‌ها و آوارگی بیش از چهارصد هزار نفر از آنان را در پی داشت. تخمین زده می‌شود که بیش از سه هزار  زن و دختر ایزدی نیز به اسارت این گروه تروریستی درآمده‌اند که به‌عنوان برده‌ی جنسی از آنها استفاده می‌شود.


ماهنامه رهایی زن سری سوم شماره چهل و هفتمهیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر