۱۳۹۶ فروردین ۲۳, چهارشنبه

گزارش از برگزاری مراسم 8 مارس روز جهانی زن در بروکسل/بلژیک :سعید محمدی
امسال هم مثل سالهای قبل فعالین حقوق زنان تجمعات و آکسیون های اعتراضی بی شماری را در اقصی نقاط جهان سازماندهی و اجرا کردند. همانطور که همه میدانیم این فعالیتها امسال رنگ و بوی جدیدی داشت و آن حضور عکسها و نقل قول های زن ستیزانه‌ی دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید ایالات متحده بود. در اروپا اظهارات غیر معقول نماینده‌ی لهستان، یانوس کوروین-میکه، درباره‌ی زنان نیز خبر ساز شده بود. او در جلسه‌ای در مقر اتحادیه‌ی اروپا در بروکسل زنان را "ناقص‌العقل" و ضعیف خوانده بود. این اضهارات هم در فضای سیاسی اروپا انعکاس گسترده‌ای داشت؛ خصوصا که تنها چند روز قبل از هشت مارس اتفاق افتاده بود.

در روز یازده مارس فعالین "سازمان زنان هشت مارس ایران و افغانستان" آکسیونی را در مقابل ایستگاه قطار "بروکسل سنترال" سازمان داده بودند. ما فعالین سازمان رهایی زن نیز به عنوان شرکت کننده در این آکسیون حضور یافتیم. 

پلیس ابتدا اجازه‌ی برگزاریِ آکسیون را نمی داد اما با اصرار رفقا، خصوصا رفقای سازمان هشت مارس ایران و افغانستان، توانستیم اجازه‌ی نیم ساعت آکسیون را بگیریم. با اصرار بیشتر توانستیم نیم ساعت دیگر هم بمانیم. 

پس از یک ساعت پخش اعلامیه، پخش موسیقی، نمایش عکس ها و گفتگو با بازدید کنندگان - و با وجود هوای بسیار مناسب برای برگزاری چنین برنامه هایی - مجبور به جمع کردن وسائل و پایان دادن به آکسیون شدیم.

به امید دنیایی بدون تبعیض و ستم و به امید برابری تمام زنان و مردان
سعید محمدی
مارس 2017
سازمان رهایی زن بلژیک - بروکسل

ماهنامه رهایی زن سری سوم شماره پنجاه و چهارم

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر