۱۳۹۶ شهریور ۱۴, سه‌شنبه

Ein Fenster reicht mir aus تئاتر خیابانی یک پنجره برایم کافیست - کامیل همتی
نمایش تئاتر خیابانی یک پنجره برایم کافیست که به مناسبت هشت مارس روز جهانی زن سال 2017 و به زبان آلمانی در شهر ولفسبورگ به اجرا در آمد کاری از گروه تئاتر امید به کارگردانی کامیل همتی فعال حقوق زنان از ایران و با بازی رونیا لانگهRonja Lange اهل آلمان در نقش مرجان، مارکوس(markus)از آلمان یاری دهنده و دوست پسر و خواستگار مرجان در آلمان، موسی قربانیMusa Ghorbani در نقش رفتگر، مهرداد غلامی Mehrdad Gholami در نقش خواستگار معلم و خواننده ترانه با صدایی زیبا _ شعری از فروغ با نام پنجره و با تغییراتی از کامیل همتی _ ، آرش ربانیArash Rabbani در نقش خواستگار راننده تاکسی، مجتبی کدیور Mojtaba Kadivar در نقش کارفرما. 
کار ترجمه متن از فارسی به آلمانی را آنیا لودیگ (Anja Ludwig)از آلمان انجام داد. متأسفانه تئاتر در روزی سرد که شدیدا باد می وزید و و در وضعیت و زمانی نامناسب به اجرا درآمد و قطعا از کیفیت خوبی برخوردار نیست اما با این حال استقبال خوبی شد و بخشی جزئی از مشکلات زنان تحت سلطه قوانین ارتجاعی ، مناسبات مردسالارانه، اسلامی و غیر انسانی جمهوری اسلامی به معرض نمایش گذاشته شد.
 این نمایش داستان زنی است که به سختی خود را به آلمان رسانده ست اما هنوز نتوانسته از کابوس مشکلاتی که در ایران پشت سر گذاشته ست خود را رها کند.
https://www.youtube.com/watch?v=rKVPB1_gs40

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر